Hakkımızda

Teknoloji, insanoğlunun ihtiyaçlarına uygun yardımcı alet yapılması ya da üretilmesi için gerekli bilgi ve yetenek olarak açıklanabilmektedir. Aslında “sanat” ve “bilmek” kelimelerinin birleşiminden oluşan, temeli Yunancaya uzanan bir kelimedir. Yani bir sanattır teknoloji…

Yaşamının var olduğu her dönemde, ihtiyaçları karşılamak insan hayatının ve varoluşun en büyük problemidir. Bu problemi çözebilmek anlık olmamakla birlikte bir sürecin sonucunu karşımıza çıkarmaktadır. Genel olarak bu süreç teknolojik gelişim olarak da nitelendirilebilir. Evet, teknoloji gelişiyor ve bu gelişmeyle birlikte insanlık da gelişiyor ancak gelişen teknoloji her zaman yaşam veya insan yararına mı oluyor?

Tabii ki hayır!!!

Yadsınamaz bir gerçektir ki teknolojinin insan hayatına yani yaşama olan olumsuz etkileri çok fazladır ancak olumlu etkilerin yanında maalesef gözden kaçmaktadır. Bu siteyi planlarken, bir çeşit teknoloji stresi olan ölü piksel konusunu mercek altına almak istedim. Ancak araştırmalarım bu tür bir sorunun yalnız kalmayacağı ve bulutlanma diye bir başka olgunun da sıklıkla karşılaşılan bir problem olduğunu ortaya çıkardı.

Sitenin proje aşamasında aklımda sadece ve sadece insanların haklarını korumalarına yardımcı olabilmek vardı. Ülkemizde ticareti sadece para olgusuna döken ve bu olguya insana karşı duyulması gereken saygıyı eklemeyen veya eklemeyi unutan kuruluşlara karşı açılmış bir sitedir olupikseltest.com. Sıklıkla yaşadığım, teknoloji sevgisini zamanla yerle bir eden ve yeni bir ürün alırken beni strese sokan bu zihniyete karşı bir çalışma başlattım denebilir kısacası.

olupikseltest.com internet sitesinde ekrana sahip ürünlerde sıklıkla karşımıza çıkabilen sorunların en başında görünen, “ölü piksel (dead pixel)” ve “bulutlanma (clouding)” konusu işlenecek olup, ayrıntıları ile zaman zaman video ve fotoğraflarla desteklenerek, kullanıcılara yani tüketicilere doğru bilgiyi ulaştırmak ve haklarını öğretebilmek amacımız olacaktır. Zaman zaman benim veya etrafımdaki insanların karşılaştığı sorunları da blog olarak yazarak sizlere bir yol göstermeyi hedeflemekteyim.

Umarım olupikseltest.com internet sitesi tüm teknolojik ürün severlere bir kaynak ya da yol gösterici olur.

© 2024 Ölü Piksel Test | WordPress Theme : ScrollMe