Ölü Piksel Testi

Bir gün ekranınıza baktığınızda ekranınızda küçük noktalar görüp elinizle temizlemeye çalıştığınızda lekenin ekranın üzerinde değil de ekranın içinde olduğunu farkettiğinizde ve işin kötüsü onun zaten leke değilde ölü bir veya birkaç piksel olduğunu öğrendiğinizde ya da karanlıkta ekranlarınıza bakarken ışık süzmelerinin olduğunu fark ettiğiniz de içiniz cız edecektir.

olupikseltest.com olarak bu duyguyu yaşamamanız için sizi bu çeşit ekrana sahip ürünleri ilk aldığınızda ölü piksel ve bulutlanma ile ilgili testleri gerçekleştirmeye davet ediyor.

Ölü Piksel Testi oldukça basit bir testtir. Test işlemine başlamadan önce lütfen ekranınızın temiz olduğundan emin olunuz. Çünkü ekranınızda bulunan herhangi bir toz parçacığı bile sizde ölü piksel algısı yaratabilmektedir.

Testi başlatmadan önce lütfen kullanmış olduğunuz browser ayarlarını kontrol ederek ekranınızı tam sayfa moduna getirin. Bu işlemi Windows kullanıcıları F11 tuşunu, Apple kullanıcıları ise Shift+Apple+F tuş kombinasyonunu ile gerçekleştirebilirler. Dokunmatik ekrana sahip cihaz kullanıcıları ise bu işlemi parmaklarını ekrana 2 kez dokunarak gerçekleştirebilirler.

Test sırasında sayfanız sırası ile SARI, KIRMIZI, YEŞİL, MAVİ, BEYAZ ve SİYAH renklerle kaplanacaktır. Bu renklerin her biri için ekranda kalma süresi 7 saniye olacaktır. Her bir aşamada ekranınızı dikkatlice kontrol ederek herhangi bir noktada farklı renklerde bir ölü pikselin olmadığından emin olunuz.

Unutmayınız, kullanmış olduğunuz ürünü ilk aldığınızda bu testi gerçekleştiriyor olmanız oldukça önemlidir. Çünkü yasaların tüketiciye tanımış olduğu hak sınırlıdır. Detaylı bilgiyi haklarınız sayfasından ulaşabilirsiniz.

Test sırasında ekranınızda dikkat etmeniz gereken ölü piksel örnekleri aşağıda belirtilmiştir. Lütfen test işlemini gerçekleştirirken aşağıdaki resimlere benzeyen bir durumun gözünüze çarpmadığından emin olunuz. Aşağıdaki resimlere benzeyen herhangi bir durum var ise ekranınız da ölü piksel var demektir. Bu durumda hemen ürünü satın aldığınız yer ile irtibata geçmelisiniz.

Ölü Piksel Testi yapmak için lütfen aşağıda bulunan Testi Başlat ikonunu tıklayınız.

© 2024 Ölü Piksel Test | WordPress Theme : ScrollMe