Takılmış Piksel Sorun Giderme

Takılmış Piksel (Stuck Pixel) adından da anlaşılabileceği üzere bir renkte takılıp kalmış piksel olarak adlandırılır. Bu tür piksellerin oluşma nedeni olarak genellikle uzun süre boyunca piksel üzerinde renk değişiminin olmaması neden olarak gösterilebilir. Takılmış Piksellerin (Stuck Pixels) düzelme ihtimalleri bulunmaktadır. Sizler de yazımızı dikkatlice okuyarak yöndergeleri takip ederseniz bu tür bir sorundan kurtulma şansına sahipsiniz.

Ekranınızda bu tür bir piksel fark ettiğiniz zaman ilk olarak ekranınızı temiz bir bez yardımıyla siliniz. Bu şekilde sizi yanıltabilecek herhangi bir toz tanesini vb. şeyleri ekranınızdan uzaklaştırmış olursunuz. Daha sonra bu durumdan hala kurtulmadıysanız bir parmağınız yardımıyla ekran üzerinde bu noktaya yavaş yavaş, fazla bastırmadan masaj uygulayınız. Bu masajı bir silgi yardımıyla da yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu uygulama sonrasında hala bu tür piksellerin düzelmiş olduğunu görmüyorsanız, bir sonraki aşamada aşağıdaki videoyu kullanarak ekranınızda bu videonun bitişine kadar görüntülenmesini sağlayınız. Bu video ile ekranınızın her pikseli için ayrı ayrı 3 ana rengin (kırmızı, mavi ve yeşil) görüntülenmesini sağlayarak takılmış pikselleri normal piksel haline getirebilirsiniz.

Lütfen aşağıdaki video ekranınızda görüntülenirken, ekranınıza uzun süre bakmayınız. Mümkünse bu videoyu ekranınızda görüntülerken, bir bez yardımı ile ekranınızın üstünü kapatınız.

© 2024 Ölü Piksel Test | WordPress Theme : ScrollMe