Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Yapılan araştırmalar tamamlandı ve yeni bir televizyon alacaksınız ancak ne gibi noktalara dikkat edilmesi gerektiğini bilmiyorsunuz. O zaman bu yazımızı dikkatlice okuyarak kontrol etmeniz gereken hususları ve sonucun olumsuz olması durumunda neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yeni bir televizyon alırken bazı noktalara dikkat edilmesi daha sonra karşılaşılacak sıkıntıların önüne geçmeye yardımcı olacaktır. Bu noktaları aşağıda sizler için nedenleri ile birlikte derlemeye çalıştık. Umarız faydalı bir derleme olmuştur.

1. Yeni aldığınız televizyonun mutlaka evde kurulmasını talep ediniz ve kurulumu yapan ekip evinizi ziyaret edene kadar televizyonunuzun kutusunu kesinlikle açmayınız.

2. Genellikle firmalar televizyonları önce kurulum ekibini de daha sonra göndermektedir. Yeni televizyonunuz kutulu olarak eve gelince, ilk kontrol edilmesi gereken nokta televizyon kutusunun bantlarıdır. Televizyon kutusunu kontrol ederek üst üste atılmış iki sıra bant olup olmadığını ve bantın kutuya zarar verip vermediğini kontrol edin. Böylece televizyon kutusunun daha önce açılıp açılmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3. Kurulumu yapacak ekip ile birlikte kutuyu açın ve kutu içeriğinin eksik olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir eksiklik kutunun daha önce açıldığı anlamına gelmektedir.

4. Kurulum ekibi televizyonu kurulumunu yaptıktan sonra ilk olarak servis menüsü üzerinden televizyonun kaç saat çalıştığı kontrolünün yapılmasını isteyiniz. Bu kontrol televizyonun teşhir ürünü olup olmadığını ya da daha önce kullanılıp kullanılmadığını ortaya çıkaracaktır.

5. Kurulum ekibinden mutlaka ölü piksel testi yapmasını isteyiniz. Gerekirse daha önce bir usb bellek içine televizyonunuzun çözünürlüğüne göre resim dosyaları hazırlayınız.

6. Yukarıdaki herhangi bir maddede sıkıntı olması durumunda kurulum ekibi ile görüşerek konuyu ayrıntıları ile yazarak tutanak ile kayıt altına alınmasını sağlayınız. Tutanakta mutlaka kurulum için gelen firmanın kaşesi olmasına dikkat ediniz.

7. Gerekmesi durumunda bu tutanağı kullanıp, televizyonu aldığınız firma ile iletişim kurarak televizyonun değişmesi talebinizi bildiriniz. Firmadan gelecek cevabın red olması durumunda bu cevabı yazılı olarak talep ediniz. Firma yazılı bir şekilde cevap vermiyorsa gerekli tutanağı ek yaparak noter kanalı ile ihtar çekiniz.

8. Firmadan cevap gelmemesi durumunda elinizdeki bilgileri toplayıp ek yaparak derdinizi anlatan bir dilekçe yardımı ile tüketici hakem heyetine başvurunuz.

© 2024 Ölü Piksel Test | WordPress Theme : ScrollMe